Zespół fundacji

Prezes fundacji

kaś2-150x150Katarzyna Kotarska – absolwentka Specjalności Euroazjatyckiej na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz specjalności Liderzy i Marketing Polityczny na kierunku Politologia w Collegium Civitas. Wychowawca, animator, instruktor zuchowy. Projektantka gier edukacyjnych i koordynator projektów rozwojowych dla dorosłych i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem. Prywatnie miłośniczka kultury Dalekiego Wschodu, rzemiosła i gier edukacyjnych. Pomysłodawczyni i inicjatorka aktywnych kursów języka chińskiego dla dzieci prowadzonych przez fundację w ramach projektu ChinaCube.

Kontakt: k.kotarska@fundacjapragmatica.edu.pl

 

Eksperci

olgierdwwwOlgierd Uziembło – Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury, studia ukończył w 1999 roku w Chinach. Prowadzi naukę języka chińskiego, angielskiego i rosyjskiego dla dzieci oraz zajęcia z kaligrafii. Wykładowca w Instytucie Sinologii UW. W ChinaCube odpowiada za metodykę zajęć i przygotowanie językowe i merytoryczne lektorów.

 

 

 

Wolontariusze

Amanda Mu

Pochodzi z rodziny polsko-chińskiej, dlatego język polski i chiński zna od dziecka. Urodziła się i dorastała w Chinach, a obecnie mieszka w Warszawie. Amanda jest studentką Studiów Azjatyckich na Uniwersytecie SWPS. Ma kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci języka chińskiego, wymyślając różne zabawy. Na swoich zajęciach potrafi zaciekawić dzieci opowieściami o chińskiej kulturze, tradycjach i miejscach, w których była.

 

Izabela Rutkowska

Studentka Sinologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się kulturą, obyczajami i kuchnią azjatycką. Dodatkowo uczy się także języka koreańskiego. Obecnie jest członkinią Sinologicznego Koła Naukowego (SKN) i angażuje się w imprezy o tematyce azjatyckiej, takie jak: Dzień Tajwanu, Shalong, Chiński Nocny Targ. W tym roku otrzymała stypendium na naukę języka na Tajwanie.